31 oktoober 2023 -
23 mai 2024

Nina Goncharuk "Ukraina tikitud aarded".

Kuressaare Haigla B-korpus II korruse galerii
Tasuta
Kunst
Kunst/Näitus
Тutvustus

Alates 2023. aasta 31. novembrist on Kuressaare Haiglas, B korpuse II korruse galeriis avatud  II korrusel avatud Ukraina käsitöömeistri Nina Goncharuki tikitud maalide "Ukraina aarded"  näitus-müük.
Nina on pärit Lääne- Ukrainast, Hmelnõtskõi linnast. 2022. aasta veebruaris põgenes ta  sõja eest koos oma tütarde ja  nende lastega Eestisse.
Nina on Ukrainas tuntud tikkija, kes tikib peast erinevaid lugusid, mis näevad välja nagu maalid. Kodulinnas on talle  võimaldatud alalised ruumid kohalikus muuseumis oma tööde eksponeerimiseks. Nina kinkis Eesti presidendile  kauni maali, millel on ühendatud Tallinn ja Kiiev. Kodus on Ninal tallel üle 120 tikitud maali, millele on lisandunud kümmekond Eestis tikitud pildi.
Näitus-müügiga soovib Nina toetada oma Ukrainasse jäänud sugulasi. Näitus jääb avatuks kuni 23. maini 2024.

Korraldaja

Aia 25, Kuressaare, 93815 Saare maakond, Eesti

Mis on Saare sündmused?

Informatiivne

Portaal annab hea ülevaate Saaremaal, Muhumaal ja Ruhnus toimuvatest sündmustest ja huvitegevustest.

Sõltumatu

Sisu loob korraldaja ise. Sisestamine on tasuta.

Mugav

Kättesaadav nii veebis kui nutitelefonis. Sisu saab jagada ühe näpuvajutusega teistesse platvormidesse.